תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 19 אוקטובר 2017, 18:30

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 55 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: הפגנה במוצ"ש!
הודעהפורסם: 15 אוגוסט 2017, 00:40 
סמל אישי של המשתמש
איתי, אם אני חושב שלקלף קלמטימה באוטובוס זה מעשה לא מתחשב מצד חובב פרות ההדר אני יכול להגיד לו את זה. גם אם אין חוק שאוסר עליו לעשות כך.

כל זה לא סותר ולא מונע ממני לדרוש מקובעי המדיניות לחוקק דברים בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 אוגוסט 2017, 01:02 
סמל אישי של המשתמש
לחבב פירות הדר באופן כללי זה פסול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 15 אוגוסט 2017, 05:56 
סמל אישי של המשתמש
זה מאוד יפה אבל אתה לא תצא להפגנה נגד חובבי פירות הדר בגלל זה ואתה לא תשאל למה יוצאים להפגין נגד זה שאין חוק נגד קילוף קלמנטינות בציבור אבל מקלפי הקלמנטינות תמיד מצליחים להתחמק מזעם הציבור.

"וגם החובות, לא היה צריך לשלם אותם" (חיים רמון, כתבה על הירידה בערוץ מכבי, 1:47)
לא משנה מה אתם עושים, תדאגו שזה לא כולל חברות בעמותת האדומים.
לעומת זאת רוצו לעשות חברות בעמותת הכדורסל: http://www.hapoeluta.com/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 אוגוסט 2017, 16:47 
סמל אישי של המשתמש
אתמול בערב הרגשתי מקרוב מה זה להיות אולטראס, לא של הפועל אבל אולטראס.

היה בסה"כ מאוד מאוד עצוב.

שכונת גנים = יעד מבוצר .

בושה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 אוגוסט 2017, 17:34 
אמיר כתב:
KingAlpaca כתב:

וואו, אני סוציאליסט ועדיין קיבלתי חום מההודעה שלך.
אתה חוצפן.

ולא אין לי 10 דירות.
אין לי אחת.

אתה הסוציאליסט הכי בלאי בהיסטוריה. או מה שיותר סביר, אתה סתם מזיין את השכל.

תמונה

ואני אומר אתה זה בתור מישהו שמשכיר דירות ושלא קיבל שקל אחד מההורים שלו בחיים שלו.

חייב להגיד שאני לא מבין מה ניסית להגיד.
אוקיי, בעלי דירות הם עלוקות. נניח. מה זה אומר ולמה מה שהם (ואתה מסתבר) עושים פסול?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 20 אוגוסט 2017, 18:02 
אל דוד +1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 08:07 
סמל אישי של המשתמש
הוקיץ' כתב:
אוקיי, בעלי דירות הם עלוקות. נניח. מה זה אומר ולמה מה שהם (ואתה מסתבר) עושים פסול?

משכירי דירות הם אנשים שבגדול (והכל פה בגדול, יש כמובן מקרים יוצאים מהכלל) עושים כסף בלי לעבוד ובלי לתת שום שירות משמעותי לחברה, והם עושים את הכסף הזה כמעט תמיד מאנשים יותר עניים מהם. "עלוקות" זו מטאפורה די נפוצה בחוגים סוציאליסטים לזה, ובגלל זה היה לי טיפה מוזר שמישהו שקורא לעצמו סוציאליסט מקבל ויברציות מזה שמשיהו דיבר קצת לא יפה על בעלי דירות.

נ.ב.
אני לא חושב שלהשכיר דירה זה משהו שהוא בהכרח פסול מוסרית ברמה האישית, הבעיה לדעתי היא יותר בשיטה ובמערכת הכלכלית שמאפשרת את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 08:07 
סמל אישי של המשתמש
הוקיץ' כתב:

משכירי דירות הם אנשים שבגדול (והכל פה בגדול, יש כמובן מקרים יוצאים מהכלל) עושים כסף בלי לעבוד ובלי לתת שום שירות משמעותי לחברה, והם עושים את הכסף הזה כמעט תמיד מאנשים יותר עניים מהם. "עלוקות" זו מטאפורה די נפוצה בחוגים סוציאליסטים לזה, ובגלל זה היה לי טיפה מוזר שמישהו שקורא לעצמו סוציאליסט מקבל ויברציות מזה שמשיהו דיבר קצת לא יפה על בעלי דירות.

נ.ב.
אני לא חושב שלהשכיר דירה זה משהו שהוא בהכרח פסול מוסרית ברמה האישית, הבעיה לדעתי היא יותר בשיטה ובמערכת הכלכלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 08:21 
אמיר כתב:
הוקיץ' כתב:

נ.ב.
אני לא חושב שלהשכיר דירה זה משהו שהוא בהכרח פסול מוסרית ברמה האישית, הבעיה לדעתי היא יותר בשיטה ובמערכת הכלכלית שמאפשרת את זה.

אוקיי, עם זה אני מסכים בגדול. קצת מפריעה לי ההגדרה הזאת של עלוקות במקרה הזה כי בניגוד לעיסוקים לא יצרניים אחרים פה הכסף מגיע מצבירה של נכס, אבל אני זורם עם רוח הדברים.
מה אתה חושב שאפשר לשנות בשיטה הכלכלית כדי שמצב זה לא יתאפשר? שואל ברצינות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 10:09 
סמל אישי של המשתמש
הוקיץ' כתב:

אוקיי, עם זה אני מסכים בגדול. קצת מפריעה לי ההגדרה הזאת של עלוקות במקרה הזה כי בניגוד לעיסוקים לא יצרניים אחרים פה הכסף מגיע מצבירה של נכס, אבל אני זורם עם רוח הדברים.
מה אתה חושב שאפשר לשנות בשיטה הכלכלית כדי שמצב זה לא יתאפשר? שואל ברצינות.

אפשר בטוח. לדוגמא סין בגדול עשתה את זה. השאלה היא האם יש פתרון שהוא גם אפשרי פוליטי וגם יתן לך תוצאות יותר טובות מהמצב הקיים באופן כללי. אני חושב ששלב ראשון צריך להסכים שיש פה בעיה, שזה משהו שלפחות פוליטית, אין ממש הסכמה עליו (ולא, "שכ"ד הדירה גבוה מדי" זו לא ההסכמה שאני מדבר עליה והיא ולא מה שדרוש לדעתי בשביל לבצע שינוי רציני).

נ.ב.
אני אישית לא מאמין שהמערכת הכלכלית שיש לך כיום היא השיטה האידאלית ושאי אפשר לשפר אותה באופן משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 10:15 
סמל אישי של המשתמש
מה עשו בסין?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re:
הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 10:42 
סמל אישי של המשתמש
Noam כתב:
מה עשו בסין?

רצחו את רוב בעלי הדירות.

כיום יש לך חוקים שמאד מאד מגבילים את זה. כמו כל דבר בסין יש ימינו זו ערמה של חוקים ותקנות שאנשים מבינים בערך ומצייתים להם כשבזין שלהם. אבל עדיין, מקרה כמו ש JR12 דיבר עליו לא יכול לקרות בבייז'ינג.
אני לא חושב שרוצחים אותם יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 11:04 
אמיר כתב:
הוקיץ' כתב:

נ.ב.
אני לא חושב שלהשכיר דירה זה משהו שהוא בהכרח פסול מוסרית ברמה האישית, הבעיה לדעתי היא יותר בשיטה ובמערכת הכלכלית.

לא מתאים לך אמיר.

1. גם בעלי בסטות בשוק עושים כסף מאנשים יותר עניים מהם, גם בעלים של בית קפה, גם רופאים. זה לא מדד לכלום, השאלה אם יש משהו לא הגון באופן העסקה.
2. ומה זה "אנשים שעושים כסף בלי לעבוד"? כשהיינו באוסטרליה הרווחנו כסף די יפה, וצברנו קצת. מה אתה ממליץ לעשות עם הכסף? לשים בפק"מ? אני חושב מה לעשות כדי שיום אחד אוכל לייצר הכנסה גם בלי לעבוד. יש בזה איזשהו פסול, או שכתוב במקום כלשהו שחייבים לעבוד עד גיל 67? אגב, גם אחרי 67, מי שלא ייצר לו מקורות הכנסה שהם מעבר לביטוח לאומי, יחיה כמו כלב. אז אפשר לשים את הכסף בקרנות פנסיה (ולתת לאנשים אחרים, עשירים, להנות מהכסף שלי בלי לעבוד...) ואפשר להשקיע בדברים אחרים. אנחנו קנינו דירה בבריזביין. אני לא רואה איפה זה לא בסדר, ולא מבין מה ההבדל ביני לבין אחרים שעושים את זה.

אגב, בנתיים, שוק הדירות בבריזביין הוצף, ואני מקבל על הדירה הרבה פחות כסף ממה שצפו לי היועצים וממה שקיבלתי בשנה הראשונה. לקחתי הלוואה לקניה, וההכנסה מהדירה בקושי מכסה את הריבית. כלומר שיש כאן גם סיכון ואפשר גם להפסיד כסף.

זה די שטחי לראות את הדברים כמו שאתם מציגים את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: Re:
הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 12:09 
סמל אישי של המשתמש
אמיר כתב:
Noam כתב:
מה עשו בסין?

רצחו את רוב בעלי הדירות.

כיום יש לך חוקים שמאד מאד מגבילים את זה. כמו כל דבר בסין יש ימינו זו ערמה של חוקים ותקנות שאנשים מבינים בערך ומצייתים להם כשבזין שלהם. אבל עדיין, מקרה כמו ש JR12 דיבר עליו לא יכול לקרות בבייז'ינג.
אני לא חושב שרוצחים אותם יותר.
אה, הבנתי.
באמת אחלה רעיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 12:49 
סמל אישי של המשתמש
נזכרתי שקראתי פעם איזו תוכנית כלכלית על זה שבגלל שרצועת עזה נמצאת פחות משעה נסיעה מתל אביב המדינה צריכה לגרש למצרים את כל הפלסטינים, להרוס הכל ולבנות מיליון דירות.
חייב למצוא את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 18:42 
אמיר כתב:
הוקיץ' כתב:

נ.ב.

סבבה.
אני מניח שאת החסכונות שלך אתה שומר מתחת למזרן, או לפחות בזהב ושחלילה אין לך חסכון פנסיוני. אחרת, רחמנא ליצלן, אתה גם עושה כסף בלי לעבוד ולכאורה (רק לכאורה, כי זה לא באמת נכון) בלי לתת שרות משמעותי לחברה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 19:18 
הוא כבר כתב שהוא בעצמו משכיר דירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23 אוגוסט 2017, 19:33 
סמל אישי של המשתמש
אני מבקש לא להשתמש בטרמינולוגיה מרקסיסטית משפילה כמו משכירי/בעלי דירות. מדובר בhousing creators :SMOKE:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 אוגוסט 2017, 04:51 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:

לא מתאים לך אמיר.

1. גם בעלי בסטות בשוק עושים כסף מאנשים יותר עניים מהם, גם בעלים של בית קפה, גם רופאים. זה לא מדד לכלום, השאלה אם יש משהו לא הגון באופן העסקה.
2. ומה זה "אנשים שעושים כסף בלי לעבוד"? כשהיינו באוסטרליה הרווחנו כסף די יפה, וצברנו קצת. מה אתה ממליץ לעשות עם הכסף? לשים בפק"מ? אני חושב מה לעשות כדי שיום אחד אוכל לייצר הכנסה גם בלי לעבוד. יש בזה איזשהו פסול, או שכתוב במקום כלשהו שחייבים לעבוד עד גיל 67? אגב, גם אחרי 67, מי שלא ייצר לו מקורות הכנסה שהם מעבר לביטוח לאומי, יחיה כמו כלב. אז אפשר לשים את הכסף בקרנות פנסיה (ולתת לאנשים אחרים, עשירים, להנות מהכסף שלי בלי לעבוד...) ואפשר להשקיע בדברים אחרים. אנחנו קנינו דירה בבריזביין. אני לא רואה איפה זה לא בסדר, ולא מבין מה ההבדל ביני לבין אחרים שעושים את זה.

אגב, בנתיים, שוק הדירות בבריזביין הוצף, ואני מקבל על הדירה הרבה פחות כסף ממה שצפו לי היועצים וממה שקיבלתי בשנה הראשונה. לקחתי הלוואה לקניה, וההכנסה מהדירה בקושי מכסה את הריבית. כלומר שיש כאן גם סיכון ואפשר גם להפסיד כסף.

זה די שטחי לראות את הדברים כמו שאתם מציגים את זה.

כמו שכבר כתבתי, אני לא מדבר פה ברמה האישית, אני לגמרי מבין למה אנשים קונים דירה להשכרה וגם אני בעצמי עשיתי את זה (במאמר מוסגר, זו אכן בעיה מאד רצינית שלאנשים רגילים אין ממש דרך טובה לדאוג לפנסיה, לדעתי זו בעיה יותר חמורה מבעלי דירות, אבל זה סיפור נפרד).
אבל ברמת המאקרו, להבדיל מרופא או בעל חנות שמספקים שירותים לחברה, כשאני משכיר את הבית שלי בארה"ב השירות היחיד שאני מספק זה שכר דירה ומחירי דירות טיפה יותר גבוהים. ועל הדרך, אני גם מגדיל את הפערים החברתיים. ונכון, ההשפעה של המעשים שלי על הכלכלה היא זניחה, אבל ההשפעה המצרפית של כל בעלי הדירות היא משמעותית ביותר.

וזה לא חוק טבע שזה צריך להיות ככה, זו מערכת (ואני מדבר פה על הכלכלה בכלל, לא רק על שוק הדירות) שנבתה במיוחד בשביל לדאוג שאנשים עשירים יהיו יכולים לעשות עוד כסף רק מזה שיש להם כסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 24 אוגוסט 2017, 15:50 
זה טיעון שטחי.
אתה נותן שורה של שרותים לחברה: אתה (בתקווה) דואג שהבית יהיה ברמת אחזקה מסויימת, אתה מזרים הון לשוק הנדל"ן, אתה מוריד את מחירי הדירות להשכרה, שלא לדבר על זה שאתה מתומרץ לעבוד יותר קשה בעבודה האחרת שלך מכיוון שאתה יודע שבהון שתצבור תוכל לרכוש עוד נכסים שמניבים פרות, בין אם אלו דירות להשכרה או נכסים פסיביים אחרים.
כמובן שאין ארוחות חינם. כשאתה קונה דירה שהבעלים הקודמים שלה גר בה והופך אותה לדירה להשכרה אתה מוריד את המחירים בשוק ההשכרה ומעלה את המחירים בשוק הרכישה. אז יש לזה מחיר. אבל לקבוע שבכך אתה מגדיל את הפערים החברתיים? מי אמר? אולי מה שהחברה צריכה כרגע, ובפרט האנשים הפחות עמידים שאין להם חסכונות, זה יותר דירות להשכרה?
מעבר לזה, דירה להשכרה היא במקרה הגרוע רק מקור הכנסה פסיבי. שאני משקיע בבורסה (ואני לא) או כשיש לי כסף בתוכנית חסכון בבנק, איזה שרות אני מעניק לחברה תמורת הכסף שאני מקבל? יש לך בעייה מוסרית עם חסכונות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2017, 03:12 
רמת אחזקה מסויימת?? מזרים הון לשון הנדל"ן?? להשוות דירה לתוכנית חיסכון או השקעה בבורסה?? נו באמת נו באמת...

מאחורי כל סימאות האלה מבית היוצר של economics שאתה מפזר ("סיסמאות לעניים", תרתי משמע) מסתתרת אמת אחת פשוטה - בשיטה הזו העשירים המעטים רק ילכו ויתעשרו והמוני העניים ימשיכו לתת להם את לחמם האחרון. זו השיטה וזה הכיוון אליו היא מושכת. אין מנוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2017, 09:03 
סמל אישי של המשתמש
גיא האדום כתב:
זה טיעון שטחי.
אתה נותן שורה של שרותים לחברה: אתה (בתקווה) דואג שהבית יהיה ברמת אחזקה מסויימת, אתה מזרים הון לשוק הנדל"ן, אתה מוריד את מחירי הדירות להשכרה, שלא לדבר על זה שאתה מתומרץ לעבוד יותר קשה בעבודה האחרת שלך מכיוון שאתה יודע שבהון שתצבור תוכל לרכוש עוד נכסים שמניבים פרות, בין אם אלו דירות להשכרה או נכסים פסיביים אחרים.
כמובן שאין ארוחות חינם. כשאתה קונה דירה שהבעלים הקודמים שלה גר בה והופך אותה לדירה להשכרה אתה מוריד את המחירים בשוק ההשכרה ומעלה את המחירים בשוק הרכישה. אז יש לזה מחיר. אבל לקבוע שבכך אתה מגדיל את הפערים החברתיים? מי אמר? אולי מה שהחברה צריכה כרגע, ובפרט האנשים הפחות עמידים שאין להם חסכונות, זה יותר דירות להשכרה?
מעבר לזה, דירה להשכרה היא במקרה הגרוע רק מקור הכנסה פסיבי. שאני משקיע בבורסה (ואני לא) או כשיש לי כסף בתוכנית חסכון בבנק, איזה שרות אני מעניק לחברה תמורת הכסף שאני מקבל? יש לך בעייה מוסרית עם חסכונות?

נעבור אחד אחד -
אחזקה לבתים בכל מקרה תהיה, אתה חושב שבביז'ינג אנשים לא מתחזקים את הבתים שלהם?
הזרמת הון לשוק הנדל"ן זו דרך יפה להגיד שאתה מעלה את מחירי הדירות.
תמריצים? זה כמו הטענות שאם רק נוריד מיסים לעשירים הם יעבדו יותר קשה ויהיה דבש לכולם, שזה משהו שלא ממש עובד במציאות. במקרה הזה זה עוד אפילו יותר מוזר כי אתה מתמרץ אנשים בשביל להגיע למצב שבוא הם לא צריכים לעבוד. אני גם לא חושב שבכללי אנחנו צריכים לתמרץ אנשים לעבוד יותר קשה, אבל זה סיפור נפרד.
לגבי הפערים החברתיים, אני משכיר את הדירה שלי לאנשים שיש להם פחות כסף ממני, כשהם משלמים לי כסף, זה העברת עושר למעלה, מה שמגדיל את הפערים בהגדרה. וזה מה שקורה כמעט תמיד כשמשכירים דירה, וברמת המאקרו זה אחד המנגנונים הכי גדולים שבעזרתם עובר כסף מאנשים פחות עשירים ליותר עשירים.

לגבי השקעה בבורסה או חיסכון בבנק, לפחות בתיאוריה זה משהו שיש בו תועלת כלכלית, אני מסכים שבעולם המודרני בהמון מקרים זה אנשים עושים כסף מכלום, אבל זה סיפור נפרד. לרגע לא טענתי שהבעיה היחידה בחברה ובכלכלה היא בעלי הדירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2017, 22:53 
סמל אישי של המשתמש
היתה היום הפגנה מרגשת בפ"ת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 26 אוגוסט 2017, 23:37 
סמל אישי של המשתמש
למצות הדין עם פורעי החוק. חופש ההפגנה אינו חופש ביזוי בית המשפט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27 אוגוסט 2017, 13:14 
אני מסכים עם אמיר בנוגע לדיור להשכרה.
זו פעולה שאחראית יותר מכל לגידול בפערים והעברת עושר
כבר דנו בנושא
viewtopic.php?f=7&t=107184

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 55 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2