תמונות אדום עולה חדשות הפועל ת"א-כדורסל האתר הרשמי אולטראס הפועל שירים      עמותת האוהדים   פורומים משנים קודמות: 2003 2004 2005 2006 2007/8 2009/10 2011/12

פורום השדים האדומים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
עכשיו 18 נובמבר 2017, 23:34

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 2928 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 98  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: די נחמד מה שקורה לאירופאים
הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:13 
אדום אופטימי כתב:
הטרור הפלשתינאי היה על רקע פוליטי מדיני. בהחלט.
מכחיש השואה והפלג הצפוני וגם כמה חברי כנסת של הסיעה הערבית העבירו אותו למישור הדתי.
כל או רוב פיגועי הטרור בחודשים האחרונים הם תוצאה של ההסתה המתמשכת והעברת המאבק למגרש הדתי.

חלקם מנצלים את המגרש הדתי לצורך האידאולוגיה הפוליטית וחלקם האחר רוצה בחיסולינו הפוליטי מדיני ללא שימוש בדת.

המשותף לכל האירגונים שמניתי (כולל הרש"פ וחברי הכנסת של הרשימה הערבית) בהודעתי הקודמת שהם רוצים בחיסולה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי . קווי הגבול של מדינת ישראל - מדינתו של העם היהודי, אינן רלוונטים לנושא זה וגם אם ישראל היתה חוזרת לגבולות החלוקה עדיין חלקםן הגדול היה מתנגד למדינת ישראל כמדינת העם היהודי.
חלקם מוכנים שבמדינת ישראל תקום מדינה שלרוחם שבו יוכלו לחיות גם יהודים אם הם ירצו בכך.

אני חוזר: הטרור הפלשתיני נגד ישראל הוא מדיני במקורו. עם השנים כמובן שכל צד מגייס לתוך המאבק את כל מה שהוא יכול. קל לגייס את אדוני, קל יותר לגייס את אללה, בעיקר אצל אנשים מיואשים שאין להם מה להפסיד (חרא לך עכשיו? בוא תקבל 70 בתולות). אגב, אני לא בטוח שלישראל, בחוכמתה, אין קשר להפיכה של המאבק הזה ליותר דתי ממה שהיה במקורו. אבל צריך לזכור את בסיס המאבק כשבאים לפתור אותו.
יכול להיות שאם הוא ייפתר ברמה המדינית לא כולם ישלימו על היישות הציונית יהודית. אז מה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:14 
צחוק צחוק אבל מפחיד לחשוב שלאיש הזה יש ילדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: די נחמד מה שקורה לאירופאים
הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:14 
ישראל כובשת כמו שצרפת כובשת, כמו שאנגליה כובשת וכמו שרוב המעצמות כובשות. ההבדל הוא שאנחנו נקודה במפה שהכי קל להתלבש עליה, לסמן אותה ולהציק לה.
גם אני בעד היפרדות, אבל כזו שבאמת תאפשר קיום של מדינה יהודית לצד פלשתין, אבל הצד השני רוצה מדינה פלשתינאית ולידה מדינה דו לאומית עם רוב פלשתינאי עתידי.
מצער מאוד שנהרגים אזרחים חפים מפשע בכל מצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:16 
סמל אישי של המשתמש
האירופאים תמיד הבינו אותי, אני לא כמוך.
אני חושב שישראל אשמה בפיגועים נגדה. אני לא מרגיש קרבן, אני מרגיש ייסורי מצפון על היותי שותף לפשעי המדינה שלי.
אני בעיקר מתבייש על היותי ישראלי.
נראה לי שרוב האירופאים יבינו אותי אם אשפוך את רגשותיי בענין.

נא לא לצטט את הודעות חולה הנפש, תודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:16 
קומוניסים כתב:
לא יעזור כלום. דעאש פועלים מתוך תחושת דיכוי ויאוש. יש לפתוח עימם במשא ומתן אמיתי וכן מתוך רצון להגיע להסדר ופשרה הכוללת ויתורים משני הצדדים. בסופו של דבר לא תהיה ברירה אלא לחלק את צרפת ולקבוע את בירת המדינה האיסלמית במזרח פריז. כל ההצעות הלוחמניות האלה של "נלחם מלחמת חורמה בדעאש" מיותרות ואף מסיתות ומובילות רק להמשך מעגל האלימות ולנפגעים משני הצדדים.

איפה קראת או למדת שדאעש פועלים מתוך תחושת דיכוי וייאוש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:18 
אדום מטלי כתב:
משום מה נוח לחלק מהאנשים לגזור גזרה שווה בין הטרור של דאעש ואל קאידה לבין הטרור הפלשתיני.
האמת שהטרור הפלסטיני הוא על רקע מדיני, סיכסוך טריטוריאלי, ומתודלק על ידי דיכוי מתמשך של כמעט 50 שנה. הוא דומה יותר לטרור של ה-IRA או המחתרת הבאסקית מאשר לטרור של דאעש, שמקורו בדת.
אז נכון, הפלסטינאים ואנשי דאעש הם בני אותה דת, אבל אין לזה קשר למוטיבציית הטרור שלהם. ולכן מי שמצפה ל׳הבנה משופרת׳ של העולם את הבעיות שלנו אינו מבין בעצמו איפה הוא חי.

לא מקורו בדת?עוד פעם אתה מחליט בשביל הפלסטינאים מה המניעים שלהם?הם דווקא אומרים בגאווה דברים אחרים
מסקרן אותי כמה הבנה תהיה לך אם יהודי צרפת יטבחו במוסלמים בפריז על רקע ה"אהבה" הגדולה שהם זוכים לה שם.גם אז בטח תחפש סיבות..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:18 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
פאביו כתב:
קומוניסים כתב:
לא יעזור כלום. דעאש פועלים מתוך תחושת דיכוי ויאוש. יש לפתוח עימם במשא ומתן אמיתי וכן מתוך רצון להגיע להסדר ופשרה הכוללת ויתורים משני הצדדים. בסופו של דבר לא תהיה ברירה אלא לחלק את צרפת ולקבוע את בירת המדינה האיסלמית במזרח פריז. כל ההצעות הלוחמניות האלה של "נלחם מלחמת חורמה בדעאש" מיותרות ואף מסיתות ומובילות רק להמשך מעגל האלימות ולנפגעים משני הצדדים.

הכל בגלל המצור על המדינה האיסלאמית
כלאת אותם בכלא שם ברצועה הצרה הזו
אתה לא נותן להם מלט או סיגריות
מה רצית שיעשו?
מה ציפית מהם?
יש לפתוח במומ מיידי וישיר כדי שיוסר המצור מהמדינה האיסלאמית

מה חשבת לעצמך? שלא תייצר אופק מדיני והכל ימשך כרגיל?

קודם כל יש לתת למדינה האיסלאמית נמל
אין להם מוצא לים , ידעת את זה?
מה חשבת שהם יישבו בשקט?
דבר שני יש לתת להם חיל אוויר
אם אתה רוצה באמת לתת להם להיות אנשים עם זכויות אדם תן להם חיל אוויר
viewtopic.php?f=7&t=111517&p=2126002#p2126002
אמיר כתב:

ישראל מוכנה לתת לפלשתינאים זכויות אדם מלאות?
מתי איפה ולמה?

אפילו השמאל לא חולם על להציע להם זכויות שוות בישראל או מדינה משלהם שהם יכולו לעשות בה כל מה שהיהודים יכולים לעשות במדינה שלהם (נניח לבנות חיל אוויר).

ואני אפילו לא מדבר על זכות השיבה, שהיא אולי בעייתית ברמה הפרקטית, אבל ברמה המוסרית, אם אתה מקבל שליהודים יש זכות לחיות במקום שאבות אבותיהם חיו בו לפני 2000 שנה איך אתה יכול לא לקבל שלפלשתינאים יש זכות לחיות במקום שאבותיהם חיו בו לפני 70?

אז לא, לא הצעת הכל פלוס פלוס פלוס, לא קרוב אפילו, תגיד שאתה לא מסוגל להגיע להסכם מדיני עם ההנהגה שלהם, אפשר להתווכח אצל מי האשמה לזה, אבל מה שבטוח זה שזה לא נותן לך את הזכות לשלול זכויות אדם בסיסיות ממיליוני בני אדם.

נערך לאחרונה על ידי פאביו בתאריך 14 נובמבר 2015, 13:22, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:21 
its-sick כתב:
אני חושב שישראל אשמה בפיגועים נגדה. אני לא מרגיש קרבן, אני מרגיש ייסורי מצפון על היותי שותף לפשעי המדינה שלי.

מתייפייף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:23 
סמל אישי של המשתמש
its-sick כתב:
אני חושב שישראל אשמה בפיגועים נגדה . אני לא מרגיש קרבן, אני מרגיש ייסורי מצפון על היותי שותף לפשעי המדינה שלי.

בניגוד למיצ הזבל שתופס משפט ורוקד על הדם של משתמש פה בפורום
אני אפעל אחרת
אתה באמת חושב ככה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:26 
אדום מטלי כתב:
קומוניסים כתב:

אז מה נראה לך? שהם קמים בבוקר וסתם מתחשק להם להרוג עשרות 'כופרים' ולהשליט טרור ואימה כדי לגרום למערב להכנע וכדי שיפסיק להפריע להם לממש את שאיפתם להקים אמפריה איסלמית רדיקלית דתית מדינית המושתתת על האיסלם כפי שהם רואים אותו במוחם הקיצוני והמעוות? בוא תתחבר למציאות. גם להם יש זכות להגדרה עצמית והדורסנות של המערב כלפיהם ושלילת זכותם למימוש הגדרה עצמית זו מביאה, מה לעשות.. גם מיואשים לבצע 'פעולות' מסוג זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:27 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:

אני חוזר: הטרור הפלשתיני נגד ישראל הוא מדיני במקורו. עם השנים כמובן שכל צד מגייס לתוך המאבק את כל מה שהוא יכול. קל לגייס את אדוני, קל יותר לגייס את אללה, בעיקר אצל אנשים מיואשים שאין להם מה להפסיד (חרא לך עכשיו? בוא תקבל 70 בתולות). אגב, אני לא בטוח שלישראל, בחוכמתה, אין קשר להפיכה של המאבק הזה ליותר דתי ממה שהיה במקורו. אבל צריך לזכור את בסיס המאבק כשבאים לפתור אותו.
יכול להיות שאם הוא ייפתר ברמה המדינית לא כולם ישלימו על היישות הציונית יהודית. אז מה?

אתה מכיר את המשפט " הסוסים ברחו מהארווה" ואת הקשרו ?
זה שמקורו של הסיכוסוך הוא פוליטי מדיני. אנחנו מסכימים.
משהפך לדתי , "ברחו הסוסים מהארווה" ואי אפשר להחזירו להיות מדיני. הילדים שמקבליםפ חינוך כבר 20 שנה לשנוא את ישראל ולהשמידה כשזה מטובל במוטיבים דתיים, לא "ייחזרו לארווה" . גם לחלקים בפוליטיקה הישראלית יש חלק ניכבד בכך שהסיכסוך נהיה דתי. אז מה ? זה עושה זאת טוב יותר ? האם זה נותן לגיטמצייה להסתה הדתית שלה שותפים כל מנהיגי המוסלמים בארץ ובראשות ?

ובקשר לשאלתך האחרונה. מבחינתי, כל עוד לא מכירים בישראל כמדינתו של העם היהודי. אני מעדיף את המצב הנוכחי , שהוא חרא לטעמי, על שלום אם הפלשתינאים.

שיטת הסלאמי שפעם תמכתי בה לא מקובלת עלי עוד.
לא אתמוך בשלום שבו יש לפלשתינאים מדינה ומדינת ישראל (ולא משנה מה גבולותיה) תהפוך במשך השנים למדינת כל אזרחיה ולאחר מיכן למדינה שבה יש מיעוט יהודי וראש ממשלה ערבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:28 
JR12 כתב:
אדום מטלי כתב:
משום מה נוח לחלק מהאנשים לגזור גזרה שווה בין הטרור של דאעש ואל קאידה לבין הטרור הפלשתיני.
האמת שהטרור הפלסטיני הוא על רקע מדיני, סיכסוך טריטוריאלי, ומתודלק על ידי דיכוי מתמשך של כמעט 50 שנה. הוא דומה יותר לטרור של ה-IRA או המחתרת הבאסקית מאשר לטרור של דאעש, שמקורו בדת.
אז נכון, הפלסטינאים ואנשי דאעש הם בני אותה דת, אבל אין לזה קשר למוטיבציית הטרור שלהם. ולכן מי שמצפה ל׳הבנה משופרת׳ של העולם את הבעיות שלנו אינו מבין בעצמו איפה הוא חי.

לא מקורו בדת?עוד פעם אתה מחליט בשביל הפלסטינאים מה המניעים שלהם?הם דווקא אומרים בגאווה דברים אחרים
מסקרן אותי כמה הבנה תהיה לך אם יהודי צרפת יטבחו במוסלמים בפריז על רקע ה"אהבה" הגדולה שהם זוכים לה שם.גם אז בטח תחפש סיבות..

אני לא מחליט כלום.
בשלב זה נראה לי שהוויכוח איתך לא יהיה מעניין. אני לא יודע בן כמה אתה, מה מקורות המידע שלך או למה אתה אומר את מה שאתה אומר. מבחינתי אתה בור, וזה משעמם אותי. צא ולמד, קרא קצת על מקורות הסיכסוך, על ההיסטוריה של 120 השנים האחרונות באזור, אובייקטיבי כמה שאפשר.
אם תלמד משהו חדש, נקבע להמשיך להתווכח, נניח בעוד שבוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:32 
סמל אישי של המשתמש
כן. רוב הציבור בישראל בעד המשך גזל האדמות והקמת יישובים לא חוקיים עליהם.
ראש הממשלה מתגאה בהרחבת ההתנחלויות.
לישראל יש צבא, והיא משתמשת בו בכדי להגן על האדמות שהיא גונבת. הצבא הזה הורג מאות פלסטינים בשנה, רובם המוחלט לא לוחמים.
מה פלסטיני אמור לעשות?
בהפגנות יורים עליו, אין לו צבא להתגייס אליו.
הישראלים חושבים שהוא צריך לשבת בשקט בבית גם אם גנבו את אדמת דודו והרגו את אחיו בהפגנה.
אין לו דרך אחרת להילחם. זכותו להילחם.

נא לא לצטט את הודעות חולה הנפש, תודה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:35 
אדום מטלי כתב:
JR12 כתב:
אדום מטלי כתב:

אני לא מחליט כלום.
בשלב זה נראה לי שהוויכוח איתך לא יהיה מעניין. אני לא יודע בן כמה אתה, מה מקורות המידע שלך או למה אתה אומר את מה שאתה אומר. מבחינתי אתה בור, וזה משעמם אותי. צא ולמד, קרא קצת על מקורות הסיכסוך, על ההיסטוריה של 120 השנים האחרונות באזור, אובייקטיבי כמה שאפשר.

:LOL2: :LOL2: :LOL2:
לקח לך זמן,ציפיתי להתנשאות הקבועה כבר אחרי הודעה אחת.הסיבולת שלכם משתפרת!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:37 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים כתב:
צחוק צחוק אבל מפחיד לחשוב שלאיש הזה יש ילדים.

בהחלט מפחיד לחשוב שלפאביו הפסיכופט שהוא אדם לא מזוהה בפורום , יש ילדים.

מהכרותי אותם הם אפילו נבונים,וחמודים מאוד, אולי אולי קצת חצופים.
דודם כותב כאן בפורום ולא נוקף אצבע להוצאתם מרשותו.

נערך לאחרונה על ידי אדום אופטימי בתאריך 14 נובמבר 2015, 13:39, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:37 
קומוניסים כתב:
אדום מטלי כתב:
קומוניסים כתב:

אז מה נראה לך? שהם קמים בבוקר וסתם מתחשק להם להרוג עשרות 'כופרים' ולהשליט טרור ואימה כדי לגרום למערב להכנע וכדי שיפסיק להפריע להם לממש את שאיפתם להקים אמפריה איסלמית רדיקלית דתית מדינית המושתתת על האיסלם כפי שהם רואים אותו במוחם הקיצוני והמעוות? בוא תתחבר למציאות. גם להם יש זכות להגדרה עצמית והדורסנות של המערב כלפיהם ושלילת זכותם למימוש הגדרה עצמית זו מביאה, מה לעשות.. גם מיואשים לבצע 'פעולות' מסוג זה.

ראה תשובתי ל-JR45. יש לי עניין להתווכח עם אנשים מעניינים, לא עם בורים. תלמד את נושאים שאתה מדבר מבחינה עובדתית, ואז נחזור לדבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:39 
אתה החלטת שישראל גונבת אדמות ולפי התגובה שלך כל ההפגנות של הפלסטינאים הן עם יונות שלום ואנחנו טובחים בהם.
ראש הממשלה שלנו הוא המיץ של הזבל, אבל בצד השני אין פרטנר ואנחנו היחידים שמחזיקים את הרש״פ מעל פני האדמה. כשתהיה שם הנהגה שמוכנה לדבר ולהגיע להסכמים, אז נוכל לדבר על גזילת אדומות. כל עוד אין הנהגה כזו אנחנו נגן על עצמנו מהאויבים שלנו ומאנשים כמוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:41 
סמל אישי של המשתמש
ניראה לי שבקרוב גם אסף יכנס לקטגוריית הפסיכופט. ;) של פורום שהשדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:42 
סליחה אדון יודע-כל.
לא יודע מה אתך, אבל אני חקרתי, למדתי והתעמקתי מספיק כדי להכיר את העובדות. לפי ההודעה שלך אליו אני בספק אף אם השקעת מזמנך לקרוא ולעיין באמנות החמאס ואש"ף.

נערך לאחרונה על ידי קומוניסים בתאריך 14 נובמבר 2015, 13:45, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:44 
JR12 כתב:
אדום מטלי כתב:
JR12 כתב:
אדום מטלי כתב:

אני לא מחליט כלום.

:LOL2: :LOL2: :LOL2:
לקח לך זמן,ציפיתי להתנשאות הקבועה כבר אחרי הודעה אחת.הסיבולת שלכם משתפרת!

יש אנשים שלוקח זמן בתוך הדיון איתם לזהות שאין בסיס לשיחה.
אצלך אפשר היה לזהות את הבורות במשפט הראשון. חבל לי על הזמן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:49 
קומוניסים כתב:
סליחה אדון יודע-כל.
לא יודע מה אתך, אבל אני חקרתי, למדתי והתעמקתי מספיק כדי להכיר את העובדות. לפי ההודעה שלך אליו אני בספק אף אם השקעת מזמן לקרוא ולעיין באמנות החמאס ואש"ף.

אני לא יודע הכל.
אני אשמח אם תפנה אותי למקורות המידע שלך שמסבירים ש״דאעש פועלים מתוך תחושת דיכוי וייאוש״.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:52 
אדום מטלי כתב:
קומוניסים כתב:
סליחה אדון יודע-כל.
לא יודע מה אתך, אבל אני חקרתי, למדתי והתעמקתי מספיק כדי להכיר את העובדות. לפי ההודעה שלך אליו אני בספק אף אם השקעת מזמן לקרוא ולעיין באמנות החמאס ואש"ף.

אני לא יודע הכל.
אני אשמח אם תפנה אותי למקורות המידע שלך שמסבירים ש״דאעש פועלים מתוך תחושת דיכוי וייאוש״.

ברור שזה היה ציני לחלוטין. אני לא באמת חושב כך. כתבתי את זה כדי לשים מראה מול אלה הטוענים (גם כאן, באשכול זה) שהטרור הערבי-מוסלמי המופנה כלפי ישראל נובע ממקום של דיכוי ויאוש. (משתמש מסוים אף הגדיל לעשות וכתב: "ישראל אשמה בפיגועים נגדה") אני בניגוד אליהם לא מחפש תירוצים לטרור ולא נותן לו לגיטימציה. אין שום תירוץ לרצח ברברי ואלים של אזרחים חפים מפשע, לא כפי שראינו בשישי בצהריים ליד עתניאל עת נרצחו אב ובנו ולא כזה כפי שראינו כמה שעות לאחר מכן בפריז.

נערך לאחרונה על ידי קומוניסים בתאריך 14 נובמבר 2015, 13:57, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 13:55 
אדום אופטימי כתב:
אדום מטלי כתב:

אתה מכיר את המשפט " הסוסים ברחו מהארווה" ואת הקשרו ?
זה שמקורו של הסיכוסוך הוא פוליטי מדיני. אנחנו מסכימים.
משהפך לדתי , "ברחו הסוסים מהארווה" ואי אפשר להחזירו להיות מדיני. הילדים שמקבליםפ חינוך כבר 20 שנה לשנוא את ישראל ולהשמידה כשזה מטובל במוטיבים דתיים, לא "ייחזרו לארווה" . גם לחלקים בפוליטיקה הישראלית יש חלק ניכבד בכך שהסיכסוך נהיה דתי. אז מה ? זה עושה זאת טוב יותר ? האם זה נותן לגיטמצייה להסתה הדתית שלה שותפים כל מנהיגי המוסלמים בארץ ובראשות ?

ובקשר לשאלתך האחרונה. מבחינתי, כל עוד לא מכירים בישראל כמדינתו של העם היהודי. אני מעדיף את המצב הנוכחי , שהוא חרא לטעמי, על שלום אם הפלשתינאים.

שיטת הסלאמי שפעם תמכתי בה לא מקובלת עלי עוד.
לא אתמוך בשלום שבו יש לפלשתינאים מדינה ומדינת ישראל (ולא משנה מה גבולותיה) תהפוך במשך השנים למדינת כל אזרחיה ולאחר מיכן למדינה שבה יש מיעוט יהודי וראש ממשלה ערבי.

אז ההבדל בינך וביני הוא באמונה שלנו בתהליכים ובהשפעתם. אני חושב שהתהליך הפיך, ואם לפשתינאים יהיה טוב כלכלית ותהיה להם מדינה, השפעת הדת תקטן. לא חושב שזה יהיה קל וחלק, ותמיד יהיה חמאס תורן שינסה לחבל בזה.
כנראה שלא נשכנע אחד את השני, כי זה עניין של אמונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 14:04 
קומוניסים כתב:
אדום מטלי כתב:
קומוניסים כתב:
סליחה אדון יודע-כל.

אני לא יודע הכל.

ברור שזה היה ציני לחלוטין. אני לא באמת חושב כך. כתבתי את זה כדי לשים מראה מול אלה הטוענים (גם כאן, באשכול זה) שהטרור הערבי-מוסלמי המופנה כלפי ישראל נובע ממקום של דיכוי ויאוש. (משתמש מסוים אף הגדיל לעשות וכתב: "ישראל אשמה בפיגועים נגדה") אני בניגוד אליהם לא מחפש תירוצים לטרור ולא נותן לו לגיטימציה. אין שום תירוץ לרצח ברברי ואלים של אזרחים חפים מפשע, לא כפי שראינו בשישי בצהריים ליד עתניאל עת נרצחו אב ובנו ולא כזה כפי שראינו כמה שעות לאחר מכן בפריז.

מה ציני בזה?
אם אתה חושב שהסיכסוך בינינו לבין הפלשתינאים הוא סיכסוך דתי, תגיד את זה ברור, אפשר יהיה להתווכח על זה.
מה אתה משיג בזה שאתה אומר שהסיכסוך עם דאעש הוא על רקע דיכוי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 14:06 
סמל אישי של המשתמש
הוא מקבל סמיילי מתגלגל מאופטימי על העקיצה השנונה והחריפה. זה לא מעט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 14:11 
סמל אישי של המשתמש
אדום מטלי כתב:

אז ההבדל בינך וביני הוא באמונה שלנו בתהליכים ובהשפעתם. אני חושב שהתהליך הפיך, ואם לפשתינאים יהיה טוב כלכלית ותהיה להם מדינה, השפעת הדת תקטן. לא חושב שזה יהיה קל וחלק, ותמיד יהיה חמאס תורן שינסה לחבל בזה.
כנראה שלא נשכנע אחד את השני, כי זה עניין של אמונה.

ידידי,
אני שמח שאתה מוצא עיניין בדיון איתי ;)
אני חושב שאכן אנו רואים הרבה דברים באופן זהה אבל כמה תהליכים באופן שונה.
למשל את חשיבות ההכרה בישראל כמדינת העם היהודי (ומבחינתי גם בגבולות 47 עדיף מאשר אי הכרה).

ציטוט:
ואם לפשתינאים יהיה טוב כלכלית ותהיה להם מדינה, השפעת הדת תקטן.

אני גם מסכים איתך בכל אות של הציטוט.
1. אין לי ספק שאם המצב הכלכלי שלהם ישתפר, ישתפר המצב. לכן לדוגמא השמחה של ג'מעת ה= DBS על החרמת מוצרים מהשטחים תפגע קודם כל בפלשתינים. אני מתנגד לחרם זה. אחת הסיבות העיקריות היא הסיבה שציינתי. אין לי בעייה למשל עם החרמה של מוצרים שמיוצרים בחברון, בתפוח עצמה ועוד מאחזים לא ראויים שנימצאים בלב הישובים הפלשתינים.
2. מדינה . אין לי בעייה שתהיה להם מדינה. הייתי בעד תהליך אוסלו שהיה אמור לייצר להם מדינה. אולי לא מושלמת אבל מדינה. בוודאי כזו שיכולה לפתור חלק לא קטן של הבעייה הכלכלית אליה התייחסתי בסעיף 1.
מאוסלו למדתי שהקמת מדינה אינו תהליך הפיך. ולכן כל עוד הם לא מכירים באופן חד משמעי בישראל כמדינת העם היהודי נסוגתי מעמדתי בתקופת אוסלו. אז האמנתי כמוך שבתהליך הם יכירו בהמשך במדינת ישראל. היום השתכנעתי שלא.
3. השפעת הדת תקטן. - הלוואי. עד כה הצליח למנהיגי הרש"פ שילוב הדת במאבק. איני בטוח שהם ירצו בעתציד במקרה מחלוקת להחזירה פנימה. חוץ מיזה שהפאן הדתי כל כך הושרש ב-20 שנים האחרונות לתוך המאבק שיקח פי שניים ויותר זמן להוציאו מהמאבק.

בשורה התחתונה אני בעד הסכם אי לחומה עם הפלשתינים נניח ל-20 שנה שמטרתו היא אחת. שהמצב הכלבלי בראשות ישתפר במאות אחוזים. צריך לתת במיסגרתו את הכל וממש הכל כדי שיהיה טוב לפלשתינים כלכלית. אולי אז כשיהיה להם טוב כלכלית הם יזנחו את הרצון להשמיד את ישראל או להתערב במה שקורה בתוכה ואז מבחינתי אוכל לחזור לדעתי שהייתה בתקופת אוסלו.

ד"א הדיון הזה אינו מתאים לאשכול זה אלה דווגא לאשכול אחר. כאן דנים בנחמד או לא נחמד במה שקורה לאירופאים ולא לפלשתינים.
לכן, ברשותך אפרוש מהדיון איתך כאן ואין לי בעייה להמשיכו במקום הנכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 14:13 
תגיד לי, אתה חי על ענן? אתה צריך אותי בשביל להבין שהתשתית עליו נשען הג'יאהד האיסלמי נגד ישראל הוא דתי-מוסלמי-פנאטי?
יש איזה ספק בכלל? צריך להיות בור ומנותק כדי לא לדעת על מתקפות רצחניות מוסלמיות נגד יהודים כאן עוד לפני 67 ולפני 48 חדש לך?

פרעות תרפ"א החלו בכ"ג בניסן ה'תרפ"א (1 במאי 1921) ביפו, והתפשטו ליישובים יהודיים נוספים. המאורעות כללו מעשי רצח, אלימות, אונס, שוד וביזה על ידי ערבים בישובים יהודים. הם נמשכו חמישה ימים, ובמהלכם נהרגו 47 יהודים ונפצעו 140. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7 ... 4%22%D7%90

מאורעות תר"פ הוא כינוי להתקפות מצד ערבים על יישובים עבריים באצבע הגליל ועל שכונות בירושלים שאירעו בשנת תר"פ-1920.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7 ... 8%22%D7%A4

מאורעות תרפ"ט (1929, בפי הערבים ثورة البراق, תעתיק: ה ַבת ַאל-ֻּבַראק, בתרגום לעברית: "מהפיכת אל-בוראק", שמו הערבי של הכותל) היו סדרה של פרעות אלימות ומעשי טרור מצד הערבים תושבי ארץ ישראל נגד היישוב היהודי בארץ ישראל, שהחלו ב-23 באוגוסט 1929. במהלך המאורעות נרצחו 133 יהודים ו־339 נפצעו, ננטשו ונחרבו יישובים וקהילות ברחבי ארץ ישראל. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7 ... 4%22%D7%98

פרעות צפת או הביזה הגדולה בצפת הייתה סדרת פרעות שערכו כפריים ערבים ומוסלמים מקומיים בקהילה היהודית בצפת במהלך מרד הפלאחים בשנת 1834. הפרעות נמשכו שלושים ושלושה ימים במהלכם נבזז כל רכוש הקהילה, נאנסו נשים רבות ורבים נפצעו ואף נרצחו. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7 ... 7%AA_(1834)

להמשיך?
איזה כיבוש היה אז?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה:
הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 14:22 
סמל אישי של המשתמש
תחזור עוד כמה שנים אחורה, לתקופה שלפני הציונות. נראה אם תמצא משהו.
כבר הלכת את רוב הדרך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 14:24 
סמל אישי של המשתמש
קומוניסים, פוצצת לי את המוח. וגם כואב לי הגרון אז תתחשב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 14 נובמבר 2015, 14:24 
הג׳יהאד האיסלמי הוא לא העם הפלשתיני, כמו שיהדות התורה-להבדיל- היא לא העם הישראלי.

לא ברורה מטרת הצגת כל ארועי הפרעות שהבאת. מצטער שלא נכנסתי ללינקים, אני מעריך שלא יחדשו לי יותר מידי.
לא היה כיבוש בזמן ההוא, אבל אז התחיל המאבק על מי פיסת האדמה הזו. מה אתה בא להראות? שהערבים היו אכזריים? מסכים איתך. מה אתה לומד מזה? אולי שהסכסוך הוא דתי?

ובנתיים אל תקרא לי אחי, אני גם ככה לא אוהב את הביטוי הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 2928 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 98  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

חפש:
עבור ל: